Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlinelavendel.to blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
45134 odwiedzin | wpisów: 83, komentarzy: 526, obserwuje: 119

i wtedy wchodzi ona, cała na biało :)

autor: lavendel.to blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

jest i druga zmiana, ta większa - KUCHNIA :):) tak tak w końcu ją mam:) na wykończenie żadnego pomieszczenia nie czekałam tak jak na to :) no może jeszcze na łazienkę u góry :) co prawda kuchnię mieliśmy umeblowaną ale meblami z poprzedniego mieszkania. nigdy na blogu ich nie pokazywałam, ponieważ w żaden sposób nie pasowały do wnętrza i najnormalniej nie było się czym chwalić. oczywiście byłam z nich zadowolona, miały drewniane fronty, ładny kolor w ogóle nie były zniszczone i oczywiście pełniły swoją funkcję. ale raczej każdy wprowadzając się do nowego domu chce mieć mebelki idealnie pasujące do danego pomieszczenia. pomijając kwestię mebli i lodówki - bo ta została zakupiona wcześniej - pojawiły się też nowe sprzęty: piekarnik, mikrofala, płyta indukcyjna, okap, zmywarka - ale o tym oddzielny wpis.

tak ogólnie rzecz ujmując z mebelków jestem zadowolona. jest kilka szczegółów, które mogłyby zostać bardziej dopracowane ale że nie jestem jakoś specjalnie wymagająca mogę przymknąć na nie oko. to naprawdę minimalne potknięcia stolarza, których nikt poza mną, mężem, moim tatą i sąsiadką nie zauważa :)

kuchnia początkowo miała być biało - czarna. białe fronty w połysku, czarny blat i czarna zabudowa przy lodówce również w połysku. z upływem czasu odwidziało mi się jednak takie zestawienie kolorystyczne. miało nie być również szafek wiszących a jedynie okap nad płytą z dwoma światełkami po bokach. i co zostało z tej koncepcji? otóż ... sprzęty, poza okapem :) to jedyne rzeczy, co do których wybór nie uległ zmianie.

ostatecznie kuchnia jest cała biała. matowa. czarne jest jedynie AGD. wiem, że niektórzy powiedzą, że jest sterylnie jak w szpitalu i że kuchnia to serce domu więc musi być przytulne etc. ... ale nam się podoba i czujemy się w tych kolorach bardzo dobrze. od zawsze chciałam mieć biało szaro czarne wnętrza. tak po prostu. lubię prostotę :) choć myśląc o dodatkach, bo tych mi brakuje i szykują się większe zakupy, pójdę w jakiś kolor :) nie wiem czemu ale po głowie chodzi mi żółty. tak jakoś pasuje mi do szarości.

ogólnie mam tyle miejsca do przechowywania, że połowa szafek będzie stać pusta :) nie licząc bardzo pomiestnej spiżarni :) co do rozmieszczenia szafek, półek itd. nie będę się jakoś szczególnie rozpisywać :) uwagi umieszczę przy konkretnych zdjęciach.

początek montażu. kable i kontakt widoczne nad szafkami wiszącymi musieliśmy przerobić. ich umieszczenie wyikało z mojej wcześniejszej wizji, która, jak już wiecie, uległa zmianie :)

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

zdjęć z montażu jest niewiele ale nie będę Was zanudzać każdą szafką :) tutaj już "na gotowo". kable nad szafkami usunięte, dziurki zaszpachlowane - aktualnie są już pomalowane i nie ma białych plam.

tak jak mówiłam jest kilka niedociągnięć, których być może na zdjęciach nie widać. co można jednak zauważyć? różny odcień bieli na frontach. to oczywiście będzie poprawione - fronty będą ponownie malowane. tylko ja wyłapałam różnicę :) na zdjęciach jest bardziej widoczna niż w rzeczywistości. stolarz nie wie jak to się stało, ponieważ meble malowane były w tym samym czasie u tego samego lakiernika. może inna partia farby? nie wiem.

na tym zdjęciu widać, że mniejszy front przy ścianie jest ciemniejszy od tego większego.

blog budowlany - mojabudowa.pl

tutaj też widać (po lewej stronie) róznicę w odcienu. ta wąską szafeczka będzie mieć front, nie będzie widoczna. pod płytą i w szafce po prawej stronie od płyty mam wewnętrze szuflady - na sztućcie, przyprawy etc. nie mam niestety zdjęcia. zrobię i wrzucę jako aktualizację :) lacobel przy płycie i zlewie w klorze szarym. myslałam nad czarnym potem nad białym ale w ostateczności stwierdziłam, że szarość będzie najbardziej pasować.

blog budowlany - mojabudowa.pl

tutaj do wymiany idą te dwa małe, poziome fronty. zamieniam je na jeden duży.

blog budowlany - mojabudowa.pl

zdjęcie niekoniecznie dobrej jakości ale widać na nim, wspomnianą już, różnicę w kolorze frontów. uchylona część to zmywarka. idąc w prawą stronę od niej, front nr 1, 3 i 4 ma inny odcień.

blog budowlany - mojabudowa.pl

szafeczki wiszące (wewnątrz) mają półkę w połowie. fronty otwierają się do góry. na koniec oświetlenie . w okapie również jest światełko.

blog budowlany - mojabudowa.pl